خانه / آموزش / ابزار کمک آموزشی گوگل برای معلمان

ابزار کمک آموزشی گوگل برای معلمان

گوگل از ابتدای تولید لپ تاپ های کروم بوک، قصد تسهیل روال آموزشی را داشت و هنوز هم این هدف را دنبال می کند. اما این غول جستجوگر یک محصول دیگر برای ارتقای حوزه آموزشی آماده کرده و نام آن را Classroom یا کلاس درس گذاشته. سرویس کمک آموزشی که مختص معلمان است و چندی قبل، نسخه آزمایشی آن را معرفی کرده بود و حالا، به طور کامل آماده بهره برداری شده.

این سرویس کاملا رایگان بوده و به معلمان این امکان را می دهد که محتوای آموزشی خود را پیش از شروع کلاس آماده کنند و بدون نیاز به هرگونه کاغذی آنها را از طریق اینترنت در اختیار دانش آموزان خود قرار دهند. همچنین امکان نظارت مستقیم و زنده بر دانش آموزان حین انجام تکالیف در “کلاس درس گوگل” برای معلمان وجود دارد.

معلمان می توانند مباحث آموزشی خود را در صفحه مربوط به خود قرار دهند و پس از آن دانش آموزان آن کلاس را اضافه کنند. پس از اتمام تدریس هم تکالیف یا امتحانات از پیش آماده شده را در همانجا می توانند برای دانش آموزان بفرستند. بدین طریق نظارت مستقیمی به شاگردان خود خواهند داشت.

کلاس درس گوگل به خوبی با سرویس پردازش ابری این شرکت، گوگل درایو هماهنگ است. زمانی که معلمان اقدام به ساخت محتوای آموزشی می کنند، امکان الصاق فایل های نوشتاری (Doc, Excel یا Powerpoint) موجود در گوگل درایو را هم خواهند داشت و سپس آن فایل به صورت خودکار برای تمام دانش آموزان کپی خواهد شد.

اما نکته خوشحال کننده کلاس درس گوگل در پشتیبانی کامل این سرویس از زبان فارسی است. طبق گفته گوگل در وبلاگ خود، این سرویس برای ۴۲ زبان آماده شده و به طور کامل با تمام دستگاه ها سازگاری کامل دارد.

برای استفاده از کلاس درس گوگل اقدامات خاصی لازم نیست فقط به آدرس اینترنتی Google Classroom مراجعه کنید و کلاس درسی و محتوای آموزشی خود را بسازید.

گوگل از ابتدای تولید لپ تاپ های کروم بوک، قصد تسهیل روال آموزشی را داشت و هنوز هم این هدف را دنبال می کند. اما این غول جستجوگر یک محصول دیگر برای ارتقای حوزه آموزشی آماده کرده و نام آن را Classroom یا کلاس درس گذاشته. سرویس کمک آموزشی که مختص معلمان است و چندی قبل، نسخه آزمایشی آن را معرفی کرده بود و حالا، به طور کامل آماده بهره برداری شده. این سرویس کاملا رایگان بوده و به معلمان این امکان را می دهد که محتوای آموزشی خود را پیش از شروع کلاس آماده کنند و بدون نیاز به…

بررسی کلی

امتیاز کاربر: 4.65 ( 1 رای)
0

درباره مدیر

مدیر
سلیمانی هستم علاقمند به وردپرس و دنیای وب. امیدوارم محتوای وبسایت براتون مفید باشه.

4 دیدگاه

 1. سلام.
  جالب بود. امیدوارم نظام آموزشی ایران هم استفاده کنه از این فناوری ها.
  تشکر.

  • مدیر

   سلام.
   سپاس از نظر شما. ما هم امیدواریم.
   در پناه حق

 2. ممنون از توضیحات کاملتون در مورد این سرویس

  • مدیر

   سلام.
   خواهش میکنم. خوشحالیم که بهره بردید.

   موفق باشید.

دیدگاهتان را ثبت کنید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد


+ 4 = 6

bigtheme